Економічна криза не оминула і готельний ринок України.
До Чемпіонату Європи з футболу 2012 в Україні повинні побудувати близько 200 нових готелів. Однак на сьогоднішній день темпи реконструкції та будівництва готельної інфраструктури не співпадають з планами УЄФА.
З огляду на ситуацію, що склалася на кредитних європейських і світових ринках, плани локальних і зарубіжних інвесторів почали корегуватися, в результаті чого ймовірність реалізації багатьох проектів значно зменшилась. Частина проектів, що знаходяться на різних стадіях готовності – заморожені, а терміни введення в експлуатацію інших перенесені на більш пізній період. Державна цільова програма до Євро-2012 може бути так і не виконана через відсутність впливу і контролю з боку уряду на реалізацію затверджених проектів. У зв’язку з цим, за словами віце-прем’єра України Івана Васюника, уряд має намір розробити програму підтримки інвесторів готельної сфери в рамках підготовки до Євро-2012, яка буде передбачати можливість погашення частини кредитної ставки за рахунок коштів з держбюджету.
У першій половині цього року, на ринку було зафіксовано рекордне зменшення завантаження й прибутковості готелів. В Україні, у порівнянні з аналогічним періодом 2008 р., завантаження готелів центральній частині міст скоротилася з 80-95% до 45-50%, а прибутковість одного номера – майже на 13%
Як очікується, в першій половині року інвестиційна активність буде слабкою. Інвестори, як і раніше, будуть концентруватися на ключових містах мільйонниках, перш за все в основних містах, що приймають Євро-2012.
У період економічного спаду власники будуть утримуватися від продажу своїх активів (проектів або діючих готелів) до тих пір, поки продаж не стане вимушеним через необхідність рефінансування, залучення фінансування в інші незавершені проекти або будь-які інші причини.
Однак, ситуація, що склалася, може кардинально змінитися з приходом міжнародних інвесторів, управляючих компаній, які виберуть відкоректовану стратегію розвитку, з урахуванням умов і специфіки українського ринку.